Fazıl Say ilk kez rock şarkısı besteliyor

Piyanist ve bestekar Fazıl Say, 6 Şubat’ta meydana gelen Maraş merkezli sarsıntılardan etkilenen depremzedeler için Belçika’nın başşehri Brüksel’de konser verdi.

Bir sonraki konser için Brüksel’den Londra’ya giden sanatçı, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla birinci kere bir rock müziği bestelemeye başladığını duyurdu. Say, paylaşımında şu tabirleri kullandı:

“Londra’dan sevgiler bu akşam ve yarın akşam Barbican’da konserler. Brüksel-Londra treni kalabalık ve tatsızdı. Birinci defa bir rock müziği bestelemeyi deniyorum Şükûfe Nihal’in şiiri ‘Suçlu Var’ı tamamlıyorum. Bence çok oluyor.”

‘SEZEN AKSU BESTESİ DE BİTTİ’

Say ayrıyeten, Sezen Aksu’nun Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’a karşılık olarak yazdığı “Avcı” şiirinin bestesini de tamamladığını belirtti. Say, “Bu ortada; Sezen Aksu ‘Avcı’ şiiri bestesi de bitti. Bence çok uygun, bunun yeterli olduğunu, hit olabileceğini hissediyorum. Sezen’in şiirinin konusunu biliyorsunuz (2022 ocak ayıydı). Sonra ortaya aylar girdi, babamın vefatı, boşanmam, sonra, vahim deprem… Artık düzgün buldum ama” dedi.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir