Eski bakan Eroğlu’ndan Bursa Büyükşehir’e nezaket

BURSA (İGFA) – Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Vilayet Lideri Davut Gürkan ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret etti.

Buluşmada, geçmişte yapılan ve önümüzdeki süreçte yapılması planlanan çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.

Türkiye’ye büyük hizmetlerde bulunan ve değerli projelere imza atan Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nu Bursa’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, İSKİ’de ve DSİ’de uzun yıllar misyon alan Veysel Eroğlu’nun Bakanlığı periyodunda de kente değerli yatırımların yapıldığını hatırlattı. Bursa’ya yapılan hizmetlerden ötürü Bursalılar ismine teşekkür eden Lider Aktaş, “Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun deneyimiyle Bursa’nın merkezinde ve ilçelerinde değerli işler hayata geçirildi. Bursa’ya büyük katkıları olan bir ismi kentimizden ağırlamaktan büyük memnunluk duyuyoruz. Kendisinin deneyimlerinden istifade etmek istiyoruz. Devam eden işler ve yapılacak olan işler hakkında görüşmeler yaptık. Bakanımıza dayanak ve katkılarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Bursa’da bulunmaktan ötürü büyük bir memnunluk duyduğunu lisana getiren Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, İTÜ’deki öğrencilik yıllarında birinci stajını yaptığı Bursa’ya karşı başka bir gönül bağı olduğunu tabir etti.

Bursa’ya olan vefa borcunu İSKİ ve DSİ periyotlarında yaptığı projelerle ödemeye çalıştığını anlatan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Osmanlı’nın birinci başşehri olan Bursa, mükemmel bir kent. Bu kente hizmet, bizim için görevdir. Bakanlık dönemimde Bursa için birçok büyük projeye imza attık. Türkiye’de en çok yatırım yapılan yerlerden birisi de Bursa’dır. Göletler, mesire alanları yaptık, çiftçilerimize ve orman köylülerimize önemli dayanaklar sağladık. Derelerin birçoklarını ıslah ettik. Kentin birçok noktasını ağaçlandırdık. Bursa’da 15 tane bal ormanı oluşturduk. Tüm ilçelerimizde otomatik meteoroloji ölçüm istasyonları kurduk. ‘4 Mevsim Uludağ’ ismiyle proje geliştirdik. Şuanda da Çınarcık Barajı inşa ediliyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi mükemmel bir formda kente su getirecek ve 2071 yılına kadar kentin su muhtaçlığı çözülmüş olacak. Yeniden Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Uludağ’a arıtma tesisi ve başka tesisler inşa ediliyor. Tekrar misyona aday gösterilen Liderimiz Alinur Aktaş’a Bursalıların da gerekli teveccühü göstereceğine inanıyorum. Liderimiz Alinur Aktaş’ın deneyimleriyle daha hoş işlere imza atacağına yürekten inanıyorum. Benim de Bursa’nın hizmetkarı olduğum unutulmasın. Her vakit bu kentin emrindeyiz. Fahri hemşeri olarak Bursa’nın ve Büyükşehir Belediyesi’nin yanındayım. Dünyanın incisi Bursa için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Lider Alinur Aktaş tarafından Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na günün anısına çini vazo ikram edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir