Datça’da cinsel saldırı girişimi: Şüphelinin serbest kaldığını sandı, sinir krizi geçirdi

Muğla’nın Datça ilçesine bağlı Reşadiye Mahallesi’nde, 14 Ekim günü saat 20.30 sıralarında, evli ve 1 çocuk annesi Aygül Yıldırım A., konutuna dönerken tanımadığı bir kişinin saldırısına uğradı. Gerisinden yaklaşan kişi tarafından boğazı sıkılarak, yerde sürüklenen Aygül Yıldırım A., bağırıp, yardım istedi. Saldırganın elini ısırarak kendisini kurtaran Aygül Yıldırım A., uzun mühlet yaşadığı şoktan kurtulamadı. İhbar üzerine olay yerine polis takımları sevk edildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, Aygül Yıldırım A.’ya cinsel atak teşebbüsünde bulunan şüphelinin Datça’da, bir konteynerde yaşayan inşaat personeli D.A. olduğunu belirleyip, dün gözaltına aldı. D.A., polisteki süreçlerinin akabinde bugün adliyeye sevk edildi.

ADLİYE ÖNÜNDE TOPLANIP, TAKVİYE VERDİLER

Adliye binası önünde toplanan bayanlar nedeniyle D.A., art kapıdan içeri alındı. Bayanlar, slogan ve alkışlar eşliğinde Aygül Yıldırım A.’ya takviye için “Aygül kızımız yalnız değildir”, “Susma sustukça sıra sana gelecek” diye slogan atıp, uzun müddet adliye binası önünden ayrılmadı.

Burada konuşan Deniz Kırımsoy İstikrar (54), “Aygül arkadaşımıza dayanak olmaya geldik. Reşadiye Mahallesi’nde kısa mühlet öncesine kadar, kapılarımız açık yatabilecek kadar teminatımız vardı. Türkiye’nin her yerinde, tahminen de dünya genelinde güvenliğimiz son derece azaldı. Bunların önüne geçmek istiyoruz. Bayanlarımız, bundan sonra güçlü olacak. Hepimiz güçlü olmak zorundayız. Aygül yalnız değildir” diye konuştu.

“BÜTÜN HAYATIMI BİTİRDİ”

Adliyeye ailesiyle gelip şikayetçi olan Aygül Yıldırım A. ise yaşadığı dehşeti anlatırken vakit zaman gözyaşlarına boğuldu. Akşam saatlerinde annesiyle birlikte, Eski Datça Mahallesi’nde yürüyüşten sonra konutlarının bulunduğu Reşadiye Mahallesi’ne döndüklerini belirten Aygül Yıldırım A., “Saat 20.30 sıralarıydı. Annemi konutuna bıraktım. Konutum Reşadiye’de. Meskenime giderken adam karşıma çıktı. Beni tutup, çalılıkların ortasına çekmeye çalıştı. Yerde sürükledi. Boğazımı sıktı. Direndim. Vurdum, vurdum. Elini ısırdım. Bırakınca, bağırmaya başladım. Beni tuttu, yola fırlattı. Kalktım, tekrar bağırdım. Yardım istedim. Sesime kimse gelmedi. Baktım adam kaçıyor. Ne yaptığımı bilmeden onun pesinden koştum. Bir yandan da ‘Beni kurtarın’ diye bağırdım. Her şey bana çok uzun üzere geldi. Polis, anında geldi ancak adam kaçmıştı. Bütün hayatımı bitirdi. Hiçbir şey yapamıyorum artık” diye konuştu.

Çıkarıldığı mahkemede tutuklanmasına karar verilen D.A., tekrar art kapıdan çıkartılıp, grup otosuna alınarak cezaevine götürüldü. Ön kapıdan çıkan takım otosunun içinin boş olduğunu gören Aygül Yıldırım A., şüphelinin özgür bırakıldığını zannedip, hudut krizi geçirdi.

Adliye duvarının üzerine tırmanan Aygül Yıldırım A., “Hayatımı bitirdi. Bilmiyorsunuz. Lütfen cezasız kalmasın, beni öldürecekti” diye gözyaşı döktü. Ailesi tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Aygül Yıldırdım A., bir arabaya bindirilerek bölgeden götürüldü. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir