CHP Malatya İl Başkanı Yıldız’a yumruklu saldırı

Fırat Bulut

MALATYA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Vilayet Lideri Barış Yıldız, eski köy garajındaki konteyner ve çadırlarda kalan depremzedeleri ziyaret ettiği sırada ismi öğrenilmeyen bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı.

Olay akşam saatlerinde Malatya’da depremzedelerin yaşadığı konteyner kentte meydana geldi. Saadet Partisi’nin kurduğu aşevinin valilik tarafından kapatılacağı haberleri üzerine depremzedeleri ziyaret eden CHP Malatya Vilayet Lideri Barış Yıldız, MÜSİAD’ın evvelki periyot lideri Hüseyin Kalan’ın engellemesiyle karşılaştı.

Zorlu bir süreçten geçildiğini ve provakatif hareketlere karşılık vermeyeceğini belirten vilayet lideri Yıldız, “Biz her durumda vatandaşımızın yanındayız, sıkıntı vakitlerden geçiyoruz sakin olmamız lazım. Allah hepimizin yardımcısı olsun” diyerek etraftaki vatandaşlara seslendi.

İKİ GÖZALTI

Bu sırada “Siz Allah bilir misiniz lan?” diye bağırıp küfürler savuran bir kişi Barış Yıldız’a yumrukla saldırdı. CHP’lilerin ortaya girmesiyle saldırgan etraftan uzaklaştırıldı.

CHP Vilayet Lideri Yıldız saldırganlardan şikayetçi oldu. Hüseyin Kalan ve onun çalışanı olduğu sav edilen başka şahıs gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir