Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ açıkladı! Mesut Özil’den kötü haber, ameliyat olacak

Emre Belözoğlu idaresindeki Medipol Başakşehir’in Lideri Göksel Gümüşdağ dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Vole’nin sorularını cevaplayan deneyimli futbol adamı Mesut Özil’le ilgili berbat haberi açıkladı. Göksel Gümüşdağ, A Ulusal Futbol Ekibi’nin Lüksemburg ve Faroe Adaları maçlarındaki performansını kıymetlendirdi.

Başakşehir’in Avrupa kupalarına katılma istikrarı hakkında gelen soruyu cevaplayan Göksel Gümüşdağ, “Başakşehir FK kurulduğundan bu yana bu grubun sekiz dönemi Avrupa’da geçti. Bizim DNA’mızda Avrupa var. Planlı, programlı, uzun soluklu planlamalar yapabiliyoruz. İstikrar sizi çok daha farklı bir yere getiriyor. Başakşehir FK kurulduğundan bu yana beşincilik görmedi yalnızca bir sefer on ikinci olduk. Şampiyonluk kolay değil, asırlık topluluklar var. Sekiz puanla Galatasaray’a kaptırdık, onlar daha deneyimliydi. Kaybetmek kazanmaya götürüyor, orada faktör deneyimli bir Fatih Terim vardı. Son 5 yılda Avrupa kupalarında ülke puanına en çok katkı sağlayan birinci iki ekipten biriyiz. Herkesin değerli bir katkısı var. Hasebiyle Başakşehir FK kurulduğu günden beri değerli başarılara imza attı, atmaya da devam edecek. Kurumsal yürüyen bir kulübe, duygusal bir biçimde işin içinde olmamıza bağlıyorum” yanıtını verdi.

Göksel Gümüşdağ açıklamalarına şu biçimde devam etti:

“Başakşehir FK şampiyon olmuş bir grup. Daha yolun başındayız, yedi hafta. Daha uzun bir yol var. Önümüzdeki haftadan itibaren inanılmaz bir maç trafiği var. Şampiyonluk yarışında ve tepede olmaya devam edeceğiz.”

Başakşehir’in bu dönem Avrupa’daki maksadı hakkında konuşan Göksel Gümüşdağ, “Avrupa’da kümesi önder bitirirsek son 16’ya kalıyoruz. Münasebetiyle liderlik çok değerli, onu zorlayacağız. Avrupa çok değerli. Kulübün itibarı, ülkeye verdiğin puan katkısı, kendi oyuncularımızın pazar pahası, onların tanınması… Bu kulübün oyuncu satma özelliği var. Bir Cengiz Ünder, İrfan Can Kahveci, Edin Visca bunlar hepsi bu sistemin içinde, katkı sağlayarak gittikleri kulüplerde de başarılara imza attılar. Avrupa’da oynamak oyuncularımızın pazar bedelini artırıyor. Avrupa’ya her yıl gidebilen bir kadro olmak şampiyonluk kadar kıymetli” dedi.

İrfan Can Kahveci’nin Gençlerbirliği’nden Başakşehir’e transferi hakkında savlarla ilgili konuşan Göksel Gümüşdağ, “O vakit İrfan Can Kahveci’yi Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’ye almak istiyordu. Merhum İlhan Cavcav’ın son devirleriydi. Sonraki satıştan hisse olduğu söyleniyor fakat bizde o denli bir mukavele yok” açıklamasını yaptı.

“Emre Belözoğlu’nu daha özel kılan şey nedir sizin için” sorusuna Göksel Gümüşdağ şu yanıtı verdi:

“Başkanlık periyodunda çalıştığım hoca sayısı 4’ü geçmedi. Emre Belözoğlu’nu başka hocalardan ayıran özellik bu ekibin kaptanlığını yaptı. Emre Belözoğlu benim kardeşimdir. Hala oynadığı periyottan oyuncular bizimle devam ediyor. Mahmut Tekdemir, Volkan Babacan onunla birlikte futbol oynamış oyuncularımız. Ekip kaptanlığı yapmış olması bizim için çok değerli bir faktör. Avrupa’da teknik yöneticilik neden olmasın? Bunu 10-15 sene önce Fatih Terim başardı. Emre Belözoğlu ve başka isimlerin Avrupa’da teknik yöneticilik amacı olması lazım bence.”

Fatih Terim’in Fiorentina maçını stadyumda izlemesiyle ilgili Lider Göksel Gümüşdağ, “Fatih Terim’i ben Fiorentina teknik yöneticisiyken konutunda ziyaret etmiştim. Fiorentina maçı burada olunca, hocamız olmazsa olmaz. Başakşehir’in stadının ismi Fatih Terim olunca ona bir ressamın çizdiği tablo ikram ettik” dedi.

Mesut Özil’in başlangıcıyla ilgili gelen soruya Göksel Gümüşdağ, “Mesut Özil dünya futbolunda en meslekli Türk oyunculardan biri. Arsenal, Real Madrid, Almanya Ulusal Grubu… Mesut Özil’in burada forma giymesi bizim için bir memnunluk. Kamuoyunda farklı şeyler yazıyorlar. Uzun vakittir beliyle ilgili bir sorunu var. Tam kendini bulmuşken bel sıkıntısıyla ilgili artık ameliyat basamağına geldi. Mesut Özil cumartesi ameliyat oluyor. Son karar verildi. Teknik yöneticimiz ve kulüp idaremiz olarak Mesut Özil’le inanılmaz bir güç yakaladık. Mesut Özil’in 3 ay sonra alanlara döneceğini ve katkı vereceğini düşünüyorum. Mesut Özil’in biz futbol kalitesini tartışabilir miyiz? Yaptığı işler ortada. O bizim gurur kaynağımız. Bu cumartesi inşallah ameliyat gerçekleşiyor. Başakşehir ailesi olarak onun yanındayız” yanıtını verdi.

Berkay Özcan’la alakalı konuşan Göksel Gümüşdağ, “Berkay Özcan maşallah Avrupa’da da döktürüyor. Berkay Özcan’ın Başakşehir’e vereceği çok şey var. Gelecekte bizim dört büyükle ilgili bir görüşmemiz olmadı. Bu kadronun hayalleri var. Bizim kıymetlerimiz, içerde kıymetli oyuncularımız var. Onun ismine ve bizim ismimize gerçek olana karar veririz. Dönem başında o kapıyı açmadık kimseye” tabirlerini kullandı.

A Ulusal Futbol Kadrosu’nun Faroe Adaları ve Lüksemburg maçları hakkında değerlendirmelerde bulunan Başakşehir Lideri Göksel Gümüşdağ, “Stefan Kuntz için kararınız ne olurdu” sorusuna şu karşılığı verdi:

“A Ulusal Futbol Kadrosu’nun teknik yöneticisinin yerli ve Türk olmasından yanayım. Stefan Kuntz’un da teknik yönetici olarak Türk Ulusal Kadrosu’na bu değişimi, gençleşmenin sağlayabileceğini inanan birisi değilim. Bu havuzdan bir tane kendimiz çıkarmalıydık. A Ulusal Futbol Grubu’nda teknik yöneticinin Türk olmasından yanayım. Başarısız bir ortam var ortada. TFF bu durumu ilerde mutlak değerlendirecektir. Yaşadığımız durum vahim. Hamit Altıntop bahtsız bir olay yaşadı. Ruhsal olarak bence sıkıntı bir devir geçiriyor. Açıklamaları çok sert açıklamalar. Çok güç bir süreç yaşadı. Bilhassa TFF’ye yapılan silahlı taarruzda sıkıntı bir süreç yaşadı. A Ulusal Futbol Ekibi’nin 80 milyon taraftarı vardır. Herkes yorum yapabilir, hürmet duymak lazım. Keskin laflar etmek gerçek değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir