Bakan Kasapoğlu, dünya şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımı’yla buluştu

Sinan Fazilet Spor Salonu’nda gerçekleştirilen aktifliğe, Bakan Kasapoğlu’nun yanı sıra Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Lideri Muaz Ergezen, Ampute Futbol Ulusal Grubu Teknik Yöneticisi Osman Çakmak ile futbolcular katıldı.

Ampute Futbol Ulusal Ekibi’nin dünya şampiyonu olarak Türkiye’ye büyük bir sevinç yaşattığını lisana getiren Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Dünya kupası, bu işin doruğu. Burada inanmışlığı görüyorum. Tüm takımımıza gönülden teşekkür ediyorum. Tebrik ediyorum.” tabirlerini kullandı.

Türk milletinin Ampute Futbol Ulusal Grubu’na her vakit inandığına vurgu yapan Bakan Kasapoğlu, “Halkımızın ilgisi her daim güç veren bir öge. Aziz milletimize teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın her daim sporu şahsen takip eden tarafı ve liderliği ampute futbolunda da çok önemli bir başarıyı getiriyor. Buradaki herkes öteki branşlar için kıymetli bir örnek ve model. Bu şampiyonluk tesadüf değil. İnandınız ve ruhunuzu ortaya koydunuz. İnancın, birlik ve beraberliğin karşısında hiçbir pürüzün olamayacağını tüm dünyaya haykırdınız. İnanıyorum ki bu muvaffakiyetler artarak devam edecek. Yeni gayeler koyan bir anlayışla yola devam edeceğiz.” diye konuştu.

Muaz Ergezen: “Tüm şampiyonalar içinde en zirvesi”

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Lideri Muaz Ergezen, çok uygun bir tertibe konut sahipliği yaptıklarını aktararak, “Şampiyon olmak büyük bir gurur ve onur. Atletlerimizin kamplarla ilgili tüm imkanlarını devletimiz karşıladı. Neredeyse sıfır yanılgıyla şahane bir tertibe mesken sahipliği yaptık. Her manada tüm şampiyonalar içinde en doruğu bu oldu. Çok büyük tebrikler aldık.” değerlendirmesinde bulundu.

Osman Çakmak: “Zirvede kaldığımız için çok mutluyuz”

2022 Dünya Kupası’nı kazanarak İstiklal Marşı’nı okutmanın gururunu yaşadıklarını kaydeden Osman Çakmak ise şu görüşleri paylaştı:

“Dünya kupasına giden yolda bize dayanak olan herkese teşekkür ediyorum. Ampute futbolunda atlet kardeşlerimize verdiğiniz takviyeyle büyük bir devletin neler yapabileceğini gösterdiniz. Tertibin İstanbul’da olması farklı bir hoş. 24 ülke birinci kere tam katılabildi. Sizin nezdinizde Türkiye Futbol Federasyonu da elini taşın altına koydu. Çok teşekkür ediyorum. Dorukta kaldığımız için çok memnunuz. Gazi arkadaşlarımızı da ziyaret ettik. Bir saatliğine de olsa her şey unutuldu. Herkese çok teşekkür ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir