Bahçeli’den Akşener’e: Çıldırmış gibi sağa sola mermi kovanı atması saygısızlıktır

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener’in TBMM Küme toplantısındaki konuşmasını eleştirdi. Bahçeli, “Meclis küme kürsüsünde çıldırmış üzere sağa sola mermi kovanı atmaları evvela demokrasiye saygısızlıktır. Ayrıyeten bağıra çağıra mermi fırlatma çaresizlik içinde çıkmaz sokaklara düşen bir çarpıklıktır” diye konuştu.

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Ankara’da Dava Ocakları’nın düzenlediği iftar programında konuşma yaptı.

Depremlerde hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Bahçeli, “Milletimizin dayanışma hasleti ile aşamayacağı hiçbir mahzur yoktur. Türklük kaç badireyi atlamıştır. Kandil Dağı’nı İlah Dağı zanneden, Kürşad’ı teröristlerle karıştıran berbatın siyaset zihniyetleri elbette mazimizin prestij ve ihtişamını bilemez, bilse de söylem edecek hamaseti gösteremez. Bu zihniyet sahiplerinin Meclis küme kürsüsünde çıldırmış üzere sağa sola mermi kovanı atmaları evvela millete ve demokrasiye saygısızlıktır” dedi.

“Ayrıca bağıra çağıra mermi fırlatma çaresizlik içinde kıvranan, köşeye sıkışan, çıkmaz sokaklara düşen bir çarpıklıktır” diyen Bahçeli, “Vatan ve millet düşmanlarıyla birebir karede poz veren, ittifak kuranların Türklüğün harika geçmişinde örnekler vermesi yalnızca bir aldatma, istismar, hezeyandır” tabirlerini kullandı.

AYRINTILAR GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir