Aşırı yağışta çöken köprü yeniden hizmete alınacak

MANİSA (İGFA) – Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde birçok kırsal mahalleyi birbirine bağlayan ve şiddetli yağış nedeniyle çöken Sarma Çayı köprüsü, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yine inşa edilecek. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da, Yol İmal Bakım ve Tamirat Dairesi Lideri Kurtuluş Kuruçay, Muhtarlık İşleri Dairesi Lideri Onur Pabuçcuoğlu ve Mahalle Muhtarları eşliğinde çalışmaların kısa vakit içinde başlayacağı köprüde incelemelerde bulundu. Öztozlu, mahalle muhtarlarına yapılacak olan çalışma hakkında bilgilendirme yaparken, ilgili daire liderleri ile proje üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

PROJELENDİRME ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Hummalı bir biçimde yürütülecek olan çalışmalar hakkında bilgi veren Yol İmal Bakım ve Tamir Dairesi Lideri Kurtuluş Kuruçay, “Yunusemre ve Şehzadeler ilçemizde bulunan mahallelerimize ulaşım sağlayan ve ana güzergah yolu olarak tanımlayabileceğimiz küme yolu üzerindeyiz. Bu yol üzerinde geçtiğimiz günlerde yaşanan ağır yağışlarda köprümüz yıkılmıştır. Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla köprünün acilen yapılması ve bu bölgede trafiğin tekrar açılması için projelendirme çalışmalarımızı tamamladık. En kısa müddette de bu noktada betonarme imalatlarını tamamlayacağız. Mevcutta yalnızca tek aracın geçişine müsaade eden köprümüzü 10 metre genişliğinde, 30 metre uzunluğunda birebir anda iki aracın karşılıklı geçişinin sağlanabileceği ve yayalarımızın da kullanabileceği formda vatandaşlarımızın hizmetine açmak için uğraşla çalışacağız” dedi.

MUHTARLARDAN LİDER ERGÜN’E TEŞEKKÜR

Projelendirme çalışmaları tamamlanan köprünün kısa mühlet içerisinde yapılacağından dolayı duyduğu memnuniyeti lisana getiren Çınarlıkuyu Mahalle Muhtarı Murat Bardak, “Sarma Çayı köprümüz çok yağışlardan ötürü yıkıldı. Sağ olsun Cengiz Liderimiz kısa müddet içerisinde müdahale etti. En kısa vakitte köprümüzün yapılması için incelemeler yapılıyor. Büyükşehir Belediye Liderimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Çamköy Mahalle Muhtarı Kadir Çelik, “Birçok mahallemizi bir birine bağlayan köprümüz çok yağışlarda yıkıldı. Tekrar imali için büyük uğraş gösteren Büyükşehir Belediye Liderimiz Cengiz Ergün’e çok teşekkür ederim” dedi.

Sarma Mahalle Muhtarı Ramazan Şenli, “Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Cengiz Ergün’e çok teşekkür ederim. Selden ötürü yıkılan çok kullanışlı köprümüz güzeliyle kısa bir vakitte yine yapılacak. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Üçpınar Mahalle Muhtarı İlker Öz, “Ana yol üzerinde bulunan sarma çayı köprümüz yağışlardan ötürü yıkıldı. Büyükşehir Belediyemiz tarafından köprümüz kısa müddet içerisinde tekrar yapılacağından dolayı çok keyifli olduk. Ben hizmetlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Liderimiz Cengiz Ergün’e çok teşekkür ederim” dedi.

Kırançiftlik Mahalle Muhtarı Ululuğu Çınar ise, “Aşırı yağışlarda yıkılan köprünün kısa mühlet içerisinde yapılacağından dolayı sevinçliyiz. Mahallelerimizi bir birine bağlayan bu köprü bizler için çok değerli hususun takipçisi olan Büyükşehir Belediye Liderimiz Cengiz Ergün’e çok teşekkür ederiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir