AK Parti Eskişehir adaylarını açıkladı

ESKİŞEHİR (İGFA) – Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir’in ilçelerindeki belediye lider adaylarını Şehit Anıl Gül Spor Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısıyla kamuoyuna duyurdu.

31 Mart’ın eser ve hizmet belediyeciliğinin sembolü olacağını tabir eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin kentleri geleceğe hazırlamak üzere bir kaygısı olmadığını öne sürerek, eser ve hizmet siyasetiyle Türkiye’yi büyütmeye devam edeceklerini söyledi.

Milletin ortak kıymetlerinin istismarı siyasetinin artık sonuna gelindiğine dikkati çeken Erdoğan, “Türkiye’nin ve kentlerin kaybedecek bırakın 5 yılı tek bir günü bile yoktur” diyerek, “Hem merkezi idare, hem belediye el ele verdiği vakit Eskişehir’imiz yine ihya olur, ayağa kalkar” bildirisi verdi.

Hatırlanacağı üzere AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak Eskişehir Büyükşehir Belediye Lider Adayı olarak Nebi Hatipoğlu açıklanmıştı.

Cumhur İttifakı olarak Eskişehir’de MHP 4, Büyük Birlik Partisi ve Tekrar Refah Partisi 1’er ilçede aday gösterirken, 8 ilçede ise AK Parti aday çıkardı.

Eskişehir’in ilçelerindeki adaylar şöyle:

Alpu: Alparslan Kokulu (MHP)

Beylikova: Vahit Kara (AK PARTİ)

Çifteler: Kadir Bıyık (MHP)

Günyüzü: Hidayet Özmen (BBP)

Han: Bekir Belceli (AK PARTİ)

İnönü: Serhat Hamamcı (AK PARTİ)

Mahmudiye: Murat Uçarer (AK PARTİ)

Mihalgazi: Zeynep Güneş (AK PARTİ)

Mihalıççık: Halil Sami Barış (MHP)

Odunpazarı: Özkan Alp (AK PARTİ)

Sarıcakaya: Faruk Güler (YENİDEN REFAH)

Seyitgazi: Erhan Erden (MHP)

Sivrihisar: Hüseyin İlhan (AK PARTİ)

Tepebaşı: Hamid Yüzügüllü (AK PARTİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir