ABD’li oyuncu Aubrey Plaza frikik vermekten son anda kurtuldu, o görüntüler viral oldu

HBO imali sevilen dizi “The White Lotus”ta rol alan (Beyaz Lotus) 38 yaşındaki yıldız Aubrey Plaza, Oscar’ın habercisi SAG Ödülleri’ndeki manzarasıyla gündem oldu.

Oyuncu takımının geri kalanı kucaklaşarak birbirlerini tebrik ederken, Plaza’nın küfür ettiği belirli olan imajları kısa müddette viral oldu.

Görüntülerde Jon Gries, kolunu çekiştirerek Plaza’yı frikik vermek üzere olduğu konusunda uyarıyor, Plaza da panikle göğüs dekoltesini düzeltiyor.

Bazıları ise Plaza’yı neyin sinirlendirdiğine farklı açılardan yaklaştı. Plaza’nın, rol arkadaşları mükafatı kutlarken ağzından küfürlü kelamlar çıkmasına bir mana veremeyenler de oldu.

Plazanın sahiden hudutlu göründüğü, mükafatın açıklanmasının akabinde oyuncunun süratlice sahneyi terk ettiği yorumları da yapıldı.

Bir öbür toplumsal medya kullanıcısı ise Plaza’nın “orada olmaktan nefret ediyor üzere göründüğünü” yazdı.
Aubrey Plaza, diziye ikinci dönemden itibaren katıldı. Plaza, kocası ve arkadaşlarıyla tatilde olan Harper Spiller rolünü üstlendi.

‘The White Lotus’ takımı, Sinema ve televizyondaki en yeterli performansların değerlendirildiği SAG (Screen Actors Guild – Ekran Oyuncuları Birliği) Ödülleri’nde En Güzel TV Drama Dizisi Topluluğu ödülünün sahibi oldu.

Aubrey Plaza kimdir?

Christina Aubrey Plaza, avukat olan Bernadette ve mali müşavir David Plaza’nın çocuğu olarak Wilmington, Delaware’de 26 Haziran 1984’te doğdu. Renee ve Natalie isminde iki kız kardeşi vardır.

Amerikalı oyuncu, komedyen ve üretimci. Mesleğine Upright Citizens Brigade Theater’da doğaçlama ve skeç güldürüleri yaparak başladı. 2009–2015 yılları ortasında NBC’nin Parks and Recreation isimli sitcom dizisinde April Ludgate karakterini, 2017–2019 yılları asında FX’te yayımlanan Legion isimli drama dizisinde Lenny Busker karakterini canlandırdı.

2022’de HBO dizisi The White Lotus’un ikinci dönemindeki rolüyle Altın Küre Ödülü’ne aday gösterildi.

Plaza’nın değerli bir rol üstlendiği birinci sineması Safety Not Guaranteed (2012) oldu. Ayrıyeten Mystery Team (2009), Matrak Adamlar (2009), Scott Pilgrim vs. the World (2010), The To Do List (2013), Life After Beth (2014), Mike and Dave Need Wedding Dates (2016), Child’s Play (2019) ve Happiest Season (2020) sinemalarında de rol aldı. The Little Hours (2017), Ingrid Goes West (2017), Black Bear (2020) ve Emily the Criminal (2022) sinemalarının hem yapımcılığını üstlendi hem de bu sinemalarda oynadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir