‘İnanılmaz bir şey’

Enkazdan çıkarılmasının akabinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Hastanesi’nde birinci muayenesi yapılan Aleyna Ölmez, buradan da Ankara’ya sevk edildi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Dilber, Ölmez’in sıhhat durumuna ait şu bilgileri verdi:
“Çok inanılmaz bir olay. 248 saat sonra, 11. günde geldi. Beden işlevlerini çok bozulmadan yaşaması, böbrek işlevlerinin bozulmaması bizi şaşırttı. İnanılmaz bir şey. Sıhhat durumu çok düzgün. Birinci geldiğinde ‘Aleyna nasılsın?’ dedim, ‘Hocam çok iyiyim’ dedi. Her geçen saat daha düzgün oluyor. Çok daha güzel. Artık, Ankara’ya gönderiyoruz. Biraz travma var alışılmış. Travmanın tesirleri nedeniyle biraz bu ortamdan uzaklaştırmak da gerekiyor. Bedeninde çok değerli bir kırığı yok. Beyin işlevleri düzgün. Bütün organları güzel durumda. Daha güzel bir ortama çekmek istiyoruz onu.”

”KENDİ KENDİME VAKİT GEÇİRMEYE ÇALIŞTIM”

Ölmez, sevk öncesinde hastanede kendisinin sıhhat durumunu soran basın mensuplarına, “İyiyim teşekkür ederim” sözleriyle karşılık verdi.

Enkaz altında ne yaptığı sorusuna Aleyna Ölmez, “Hiçbir şey yoktu elimde, kendi kendime vakit geçirmeye çalıştım.” dedi.

Ölmez’in teyzesi Güler Duman ise “Mutluyuz çok şükür, inşallah iyisiyle büsbütün ayağa kalkarsa daha da memnun oluruz. Çok şükür, bin şükür dualarımızın karşılığı oldu. Allah’a 11 gündür dua ediyorduk, hamdolsun, çok şükür sağlıklı bir biçimde kavuşabildik.” sözlerini kullandı.

ALEYNA, AMBULANS UÇAKLA ANKARA’YA GÖTÜRÜLDÜ

Aleyna Ölmez, Sıhhat Bakanlığı’na ilişkin ambulans uçakla tedavisi için Ankara’ya götürüldü. Kuzeni Alaaddin Ölmez, “Allah’tan ümit kesilmez. Saatlerce bekledik. Çıkınca keyifli olduk, sevindik. Ankara’ya gidiyor uçakla. Durumu güzel çok şükür. Ufak tefek rahatsızlıkları var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir